Obsługa informatycznaFirm
My w mediach społecznościowych

Chmura obliczeniowa (cloud computing) – zalety wykorzystania w firmie

10 kwietnia 2020by code

Firmy różnej wielkości, geografii i branży zwracają się ku usługom w chmurze. Według ankiety przeprowadzonej przez RightScale, w ciągu ostatniego roku wzrosła zarówno liczba chmur publicznych, jak i prywatnych.

Badanie pokazuje, że liczba respondentów korzystających obecnie z chmury publicznej wynosi 92 procent, w porównaniu z 89 procentami w 2017 r., Podczas gdy liczba respondentów obecnie korzystających z chmury prywatnej wynosi 75 procent, w porównaniu z 72 procentami w 2017 r. W rezultacie ogólna część respondentów korzystających z co najmniej jednej chmury publicznej lub prywatnej stanowi obecnie 96 procent.

Gartner przewiduje, że trend ten utrzyma się do 2020 r. , Kiedy to większość firm będzie musiała stosować zasady dotyczące chmury lub tylko chmury. Czynniki stojące za tą zmianą obejmują między innymi niższe koszty operacyjne, krótszy czas wprowadzania na rynek, lepszą współpracę i większą elastyczność.

Chmura to świetny sposób na prowadzenie firmy, ponieważ oferuje wiele zalet i tylko kilka wad.

Zanim przejdziemy do korzyści, jakie firma może osiągnąć, wdrażając infrastrukturę chmury, rzućmy okiem na to, czym dokładnie jest przetwarzanie w chmurze i jak firmy mogą migrować do chmury.

Co to jest przetwarzanie w chmurze?

Przetwarzanie w chmurze jest terminem używanym do opisania wykorzystania sprzętu i oprogramowania dostarczanego przez sieć (zazwyczaj Internet). Termin ten pochodzi od użycia symbolu w kształcie chmury, który reprezentuje abstrakcję raczej złożonej infrastruktury, która umożliwia pracę oprogramowania, sprzętu, obliczeń i usług zdalnych.

Mówiąc najprościej, przetwarzanie w chmurze to przetwarzanie oparte na Internecie. W przeszłości ludzie uruchamiali aplikacje lub programy z oprogramowania pobranego na fizyczny komputer lub serwer w ich budynku. Przetwarzanie w chmurze umożliwia ludziom dostęp do tego samego rodzaju aplikacji przez Internet.

Przetwarzanie w chmurze opiera się na założeniu, że główne przetwarzanie odbywa się na maszynie, często zdalnej, która nie jest obecnie używana. Dane gromadzone podczas tego procesu są przechowywane i przetwarzane przez zdalne serwery (zwane również serwerami w chmurze). Oznacza to, że urządzenie uzyskujące dostęp do chmury nie musi tak ciężko pracować.

Dzięki zdalnemu hostowaniu oprogramowania, platform i baz danych serwery w chmurze zwalniają pamięć i moc obliczeniową poszczególnych komputerów. Użytkownicy mogą bezpiecznie uzyskiwać dostęp do usług w chmurze przy użyciu poświadczeń otrzymanych od dostawcy usług w chmurze.

Korzyści z przetwarzania w chmurze

Oto lista kluczowych korzyści, jakich może oczekiwać przedsiębiorstwo, wdrażając infrastrukturę chmury.

1. Wydajność / redukcja kosztów

Korzystając z infrastruktury chmurowej, nie musisz wydawać ogromnych pieniędzy na zakup i konserwację sprzętu. To drastycznie zmniejsza koszty inwestycyjne. Nie musisz inwestować w sprzęt, urządzenia, narzędzia ani budować duże centrum danych, aby rozwijać swoją działalność. Nie potrzebujesz nawet dużych zespołów IT do obsługi operacji w centrum danych w chmurze, ponieważ możesz cieszyć się doświadczeniem personelu dostawcy usług w chmurze.

Chmura zmniejsza również koszty związane z przestojami. Ponieważ przestoje są rzadkie w systemach chmurowych, oznacza to, że nie musisz tracić czasu i pieniędzy na rozwiązywanie potencjalnych problemów związanych z przestojami.

2. Bezpieczeństwo danych

Jednym z głównych problemów każdej firmy, niezależnie od wielkości i branży, jest bezpieczeństwo jej danych. Naruszenie danych i inne cyberprzestępstwa mogą zniszczyć przychody firmy, lojalność klientów i pozycjonowanie marki.

Chmura oferuje wiele zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa, które gwarantują bezpieczne przechowywanie i obsługę danych.

Dostawcy usług w chmurze wdrażają podstawowe zabezpieczenia dla swoich platform i przetwarzanych danych, takich jak uwierzytelnianie, kontrola dostępu i szyfrowanie. Stamtąd większość przedsiębiorstw uzupełnia te zabezpieczenia o własne środki bezpieczeństwa, aby wzmocnić ochronę danych w chmurze i zwiększyć dostęp do poufnych informacji w chmurze.

3. Skalowalność

Różne firmy mają różne potrzeby IT – duże przedsiębiorstwo z ponad 1000 pracowników nie będzie miało takich samych wymagań IT jak start-up. Korzystanie z chmury to świetne rozwiązanie, ponieważ umożliwia przedsiębiorstwu wydajne – i szybkie – skalowanie w górę / w dół ich działów IT, zgodnie z wymaganiami biznesowymi.

Rozwiązania w chmurze są idealne dla firm o rosnącym lub zmiennym zapotrzebowaniu na przepustowość. Jeśli Twoje potrzeby biznesowe wzrosną, możesz łatwo zwiększyć pojemność chmury, bez konieczności inwestowania w infrastrukturę fizyczną. Ten poziom sprawności może dać firmom korzystającym z przetwarzania w chmurze rzeczywistą przewagę nad konkurencją.

Ta skalowalność minimalizuje ryzyko związane z wewnętrznymi problemami operacyjnymi i konserwacją. Masz do dyspozycji zasoby o wysokiej wydajności z profesjonalnymi rozwiązaniami i zerowymi inwestycjami z góry. Skalowalność jest prawdopodobnie największą zaletą chmury.

4. Mobilność

Przetwarzanie w chmurze umożliwia mobilny dostęp do danych firmowych za pośrednictwem smartfonów i urządzeń, co jest doskonałym sposobem na zapewnienie, że nikt nie zostanie pominięty. Pracownicy z napiętym harmonogramem lub mieszkający z dala od biura firmy mogą korzystać z tej funkcji, aby natychmiast być na bieżąco z klientami i współpracownikami.

Zasoby w chmurze można łatwo przechowywać, odzyskiwać, odzyskiwać lub przetwarzać za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do swoich prac w podróży, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, za pośrednictwem dowolnych wybranych przez siebie urządzeń, w dowolnym zakątku świata, pod warunkiem, że masz połączenie z Internetem. Ponadto wszystkie aktualizacje i aktualizacje są wykonywane automatycznie, poza zasięgiem wzroku ze strony dostawców usług. Oszczędza to czas i wysiłek zespołu w utrzymaniu systemów, ogromnie redukując obciążenia zespołu IT.

5. Odzyskiwanie po awarii

Utrata danych stanowi poważny problem dla wszystkich organizacji, podobnie jak bezpieczeństwo danych. Przechowywanie danych w chmurze gwarantuje, że dane są zawsze dostępne, nawet w przypadku uszkodzenia sprzętu, takiego jak laptopy lub komputery osobiste. Usługi w chmurze zapewniają szybkie odzyskiwanie danych dla wszystkich rodzajów sytuacji awaryjnych – od klęsk żywiołowych po przerwy w dostawie prądu.

Infrastruktura chmurowa może również pomóc w zapobieganiu stratom. Jeśli polegasz na tradycyjnym podejściu lokalnym, wszystkie dane będą przechowywane lokalnie na komputerach biurowych. Mimo dołożenia wszelkich starań komputery mogą działać nieprawidłowo z różnych powodów – od złośliwego oprogramowania i wirusów, poprzez pogorszenie sprzętu związane z wiekiem, po zwykły błąd użytkownika.

Ale jeśli prześlesz swoje dane do chmury, będą one dostępne dla każdego komputera z połączeniem internetowym, nawet jeśli coś stanie się z komputerem w pracy.

6. Kontrola

Kontrola nad wrażliwymi danymi jest niezbędna każdej firmie. Nigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć, jeśli dokument dostanie się w niepowołane ręce, nawet jeśli są to tylko ręce nieprzeszkolonego pracownika.

Chmura umożliwia pełną widoczność i kontrolę nad danymi. Możesz łatwo zdecydować, którzy użytkownicy mają poziom dostępu do danych. Zapewnia to kontrolę, ale także usprawnia pracę, ponieważ pracownicy będą łatwo wiedzieć, jakie dokumenty są im przypisane. Zwiększy to również i ułatwi współpracę. Ponieważ jedna wersja dokumentu może być obsługiwana przez różne osoby i nie ma potrzeby posiadania kopii tego samego dokumentu w obiegu.

7. Przewaga konkurencyjna

Nie każda firma przeprowadzi migrację do chmury, przynajmniej jeszcze nie. Jednak organizacje, które przyjmują chmurę, przekonują się, że wiele korzyści, jakie oferuje chmura, ma pozytywny wpływ na ich działalność.

Coraz więcej użytkowników korzysta z chmury, ponieważ firmy zdają sobie sprawę, że oferuje im dostęp do światowej klasy technologii dla przedsiębiorstw. A jeśli teraz wdrożysz rozwiązanie chmurowe, wyprzedzisz swoich konkurentów.

Wniosek

Coraz więcej użytkowników korzysta z usług przetwarzania w chmurze i nie trzeba długo czekać, aby zrozumieć, dlaczego. Przedsiębiorstwa dostrzegają zalety przetwarzania w chmurze i sprawdzają, w jaki sposób wpływają na ich produkcję, współpracę, bezpieczeństwo i przychody.

Korzystając z rozwiązania chmurowego, przedsiębiorstwo może zapobiec wielu problemom, które nękają organizacje korzystające z infrastruktury lokalnej.

Jeśli masz pytania dotyczące efektywnego wdrożenia chmury dla Twojej firmy lub optymalizacji wydajności chmury i ograniczenia kosztów , skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać pomoc w zakresie wydajności i bezpieczeństwa.

code

CODESOLUTIONPrzyjazny Kod
Outsourcing IT, pozycjonowanie stron Internetowych SEO, budowa stron internetowych
OUR LOCATIONS
https://codesolution.pl/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
Warszawa
CDCytat
"W komunikacji najważniejsze to usłyszeć to, co nie zostało powiedziane"
CODESOLUTIONPrzyjazny Kod
Outsourcing IT, pozycjonowanie stron Internetowych SEO, budowa stron internetowych
OUR LOCATIONS
https://codesolution.pl/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
Warszawa
CDCytat
"W komunikacji najważniejsze to usłyszeć to, co nie zostało powiedziane"

Copyright by CODESOLUTION. All rights reserved.

Copyright by CODESOLUTION. All rights reserved.